Hizmetlerimiz

Yaşam Koçluğu

Yaşam koçluğu, danışan ile birebir yapılan yaklaşık 45 dakikalık seanslardan oluşur. Seansların sıklığı, danışanın ihtiyacına göre birlikte belirlenir. Bu seanslarda danışan, kendisi için sıkıntı yaratan, çözümsüz kalan, alternatif aradığı konuları paylaşır. Genellikle konunun başladığı yer daha sonra çok daha anlamlı noktalara gidebilir, daha da derinleşebilir ve danışan için başlı başına bir keşif olabilir.
Bu keşif sürecinde danışan kendini daha iyi tanıma, hayatına yeni anlamlar katma, hedeflerini belirleme ve uygulama, olaylara farklı açılardan bakabilme, iç huzurunu yakalama fırsatlarını bulur.
Sürecin temeli empatik ve samimi bir dinleme ile güçlü sorular sorma tekniğine dayanır.
Bu sorulara verilecek cevaplar danışanın bilinçaltında kalmış konuları bilince getirme amacını taşır ve hayatla ilgili farkındalığı artırmayı ön planda tutar.

Yanlış kabullerin ve önyargıların, endişelerin ve kaygıların anlaşılması ve engellerin aşılması odak noktasını oluşturur.

Feature Icon

Yaşam Koçu Faydaları

Hepimiz zaman zaman çaresizlik, sıkışmışlık, anlamsızlık, depresyon gibi yıpratıcı zamanlar yaşayabiliyoruz. Bu dönemlerde kendi doğrularımızı ve yolumuzu bulmakta zorluk çekmemiz çok doğaldır. Yaşam Koçu, işte bu noktada devreye girer, tekrar yolunuzu bulmanız için size destek olur.

İş hayatının yıpratıcı hedef baskısı, yoğun çalışma saatleri, kimi zaman ast-üst ilişkilerindeki iletişimin sağlıklı olmaması bize duygusal olarak ağır gelebilir, yaşam koçu bu kısır döngüden çıkmanıza yardımcı olur.

Eşimizle, partnerimizle, kız/erkek arkadaşlarımızla olan ilişkilerimizde anlaşılamamak, yeterli ilgiyi görememek, can kulağıyla dinlenilmemek herkes için sıkıntılı bir süreci getirebilir, yaşam koçuyla birlikte, sarsılmış olan iletişim seviyenizi daha kaliteli bir düzeye çekebilirsiniz,

Denge her yerde olduğu gibi hayatın farklı alanlarında da büyük bir öneme sahiptir. İş hayatında, aile hayatında, sosyal hayatta, bu hassas terazinin dengesi kimi zaman bozulabilir. Yaşam koçuyla yapılan çalışmalarda, kendi dengenizi tekrar kazanmada birlikte çalışılarak yol alınabilir.

Hayat ile ilgili “Anlamsızlık” başlı başına bir sorun olabilir. Yaşam koçuyla yapılan seanslarda elde edilen gelişim ve buna bağlı olarak hedef koyabilme, hayata daha anlamlı bir boyut kazandırabilir. Bu anlam, yaşamınıza huzur ve keyfi getirmede katkı sağlar.

Yaşam Koçluğu Kimler İçindir?

  • Başkalarına hayır diyemeyenler
  • İşten çıktığında enerji dolanlar
  • Her gün mutlaka keyif aldığı en az bir şey yapmak isteyenler
  • Hayattan ne beklediğini çok net bir biçimde bilmek isteyenler
  • Nelerle mutlu olduğunu iyibilmek ve bu konuda adım atmak isteyenler
  • Hiçbir işe vakit bulamayıp çok yoğun olduğunu düşünenler içindir