Hizmetlerimiz

Kariyer Koçluğu

İş yaşamınızda varmak istediğiniz hedefe ulaşmak için gerekli stratejiyi kurmanıza yardım eden, istek ve hedeflerinizi ortaya çıkaran ve farklı bir bakış açısı ile sizi yönlendiren kişilere verilen isimdir. Kariyer koçu sizinle birlikte çalışmaz ya da size yaptırımlar uygulamaz.
Bunu yapmak zorundasın gibi cümleler kariyer koçu ile aynı paragrafta geçmez. Kariyer koçu sadece isteklerinizi gün yüzüne çıkarır ve var olan işinizde size strateji kazanma konusunda destek sağlar.

İş değiştirme konusunda kararsız olabilirsiniz ya da atmak istediğiniz adımlar konusunda kendinize güvenmiyor olabilirsiniz. İşte kariyer koçu ihtiyacınız olan gücü size verir. İş yaşamında varmak istediğiniz noktaya gidebilmenizi, yönetmeniz gereken stratejiyi, neyi isteyip ne istemediğinizi, zaman yönetimini, kariyerinizle ilgili davranış modelinizi belirlemek için size destek olur. Aynı zamanda size yeni bir bakış açısı kazandırır ve resmi büyük çerçevede görmenizi sağlar.
Bazen baktığımız halde göremediğimiz şeyler vardır hayatta. Aslında oradadır, ona bakıyoruzdur ancak göremiyoruzdur. Bunun için farklı bir bakış açısı kazanmamız gerekir ki olan biteni daha net görebilelim. İşte kariyer koçu size bu farklı bakış açısını sunar ve olaylara tek bir yönden değil farklı açılardan bakmanızı sağlar.

Kimler kariyer koçu ile çalışmalıdır?

  • İş hayatına yeni başlayacak kişilerİşinde değişiklik yapmak isteyenler.
  • Bir dönüm noktasının eşiğinde olanlar ve ne yapacağına karar veremeyenler.
  • İş hayatına uzunca bir ara verdikten sonra geri dönenler.
  • Kurumsal yaşamdan uzaklaşıp kendi işini kurmak isteyenler.
  • Sürekli iş değiştirenler ve bu nedenle sürekli mutsuz olanlar.
  • Emekli olmasına rağmen kabuğuna çekilmeyip üretmeye devam etmek isteyenler.